1. 5. 2012

Vítejte na palubě!/Vitajte na palube!

Takže si to shrneme. Balonky...? Máme. Girlandy? Máme. Chlebíčky? Nazdobeny. Sekt? Sekt?! Kterej notorik vypil ten sekt?!? Výborně, sekt už se nese. Ksakru, balonky lítají - můžete je někdo uvázat?! A vypněte ten vítr, cuchá mi to účes!

*Odkašle si*
Dobrý den! Je mi ctí uvítat vás na pa... na našem blogu. Mé jméno je Annikka Michel, a jsem jednou z adminek, organizátorek a designerkou. Dneškem jsme já a moje kolegyně - slečna Nellie Screamers - završily několikadenní období příprav a rozhodly se otevřít nový knižní blog pod názvem THE BOOKLAND. Nyní předám mikrofon mojí kolegyni, která řekne pár slov o minulosti a o tom, jak vlastně vzniknul nápad založit blog. Prosím o potlesk pro Neliss!!!

*S nadšeným úsmevom prichádza na scénu a berie do ruky mikrofón* 
Neviem, či očakávate dojímavý príbeh plný lásky a zrady alá Rosamunda Pilcher, avšak v prípade, že áno, musím vás sklamať.

Jedného dňa som jednoducho usúdila, že by bolo úžasné mať skutočný knižný blog a zdieľať svoju lásku ku knihám naplno s inými. Nechcela som sa do toho ísť sama, nuž som začala naberať dobrovoľníkov. Vyzeralo to nádejne, no čoskoro som usúdila, že knižný blog by bol priveľmi časovo náročný, dobrovoľníkom - či presnejšie dobrovoľníčkam, však, Michelle & Aless - som sa ospravedlnila a nechala to tak.

Neskôr som si o tom písala s Annikkou, ktorá tvrdila, že by sa do blogu rada pustila, keby som niekedy opäť nazbierala odvahu. Ako vidíte - stalo sa, no tentoraz som už necúvla a ani necúvnem.:)

Úplne prvý nápad bol teda síce môj, ale bez Annie by sa neuskutočnil, preto prosím o potlesk pre ňu. Zároveň jej aj odovzdávam slovo, oboznámi vás totiž s tým, čo môžete na Booklande očakávať.

*Během Nelliiny řeči se přezula z pohodlných tenisek, ve kterých zařizovala výzdobu, do lodiček na jehlách, a teď rádoby elegantně balancuje směrem k podiu*
Děkuju, Nellie, tolik chvály si ale nezasloužím. Bez tvých skvělých nápadů, toho, jak jsi ochotně a důmyslně zařídila menu a tvého úžasného osobitého humoru bych to nezvládla.
Zpátky k Booklandu. Objeví se tu samozřejmě recenze - na knihy, (což je hádám velmi nečekané, vzhledem k zaměření blogu), a vše, co s tím souvisí - meme, projekty, knihy co jsme přečetly.  Nečekejte tu moc jiných témat než knihy.
Dále bychom tu v budoucnosti chtěly rozjet různé soutěže - giveaways, možná naše vlastní meme. Postupem času i na blozích časté názorové články (s velice užitečnými informacemi, třeba na téma "Proč je modrá obálka lepší než zelená obálka.").

*Nenápadný pohled do poznámek, protože zapomněla, co chtěla říct*
Abych pokračovala. Asi největší (a nejrozsháhlejší) projekt, který máme v plánu by byla podpora českých a slovenských začínajících spisovatelů (a blogerů) - nejdříve formou propagace, postupem času by se vidělo. Český (a myslím, že i slovenský) knižní trh je totiž zahlcen zahraničními autory fantasy a českými 'profláklými' ne-fantasy autory, případně /českými/ autory, kteří jsou slavní a nikdo nechápe proč (menší narážka na jednoho spisovatele, kterého fakt nemusím, neberte si to osobně :). Přitom je spousta autorů, kteří by si zasloužili vydání knihy, případně zviditelnění knihy již existující. Bude to ale běh na dlouhou trať, nejdřív se musíme zviditelnit my s touto lo... blogem.

Tolik k hlavním plánům. Děkuji za pozornost i za dnešní (doufám, že hojnou) účast. Než se půjdete bavit nebo občerstvit jídlem z vynikající cateringové firmy Photoshop&spol., poprosím ještě o pár minut pozornosti pro Neliss a její závěrečnou řeč. Já se s vámi pro dnešek loučím, případné dotazy zodpovím později nebo v mé kajutě, kterou najdete na pravé spodní palubě (je označena nápisem Skype). Ještě jednou všem děkuji!

*odhodlane sa tvári, že jej tie rozkošné topánky na opätku problémy nerobia*
Annie povedala už hádam všetko, nebudem to teda zbytočne naťahovať. Dúfam, že sa vám tu bude páčiť a budete aspoň tak nadšení, ako my.:)

6 komentárov:

 1. Ja že ste chystali nejakú poviedku, a vy toto...!
  Som taká nadšená, akoby ten blog bol môj, nechápem prečo :D
  Tak veľa šťastia a veľa komentárov XD

  OdpovedaťOdstrániť
 2. aaa strašne sa teším, až to tu rozbehnete :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tharya, Coccinelle - ďakujeme.<3

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vím, že píšu docela neaktuálně *ehhm, ehhm* ale.. aspoň že píšu, že? ^^'' :'D
  Nomn, držím vám palce a už se těším na nové články! :'3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Taky děkuju, i když poněkud opožděně...^^ :)

   Odstrániť