6. 7. 2012

Minirecenzia: The DUFF

Kody Keplinger: The DUFF (Designated Ugly Fat Friend)

Seventeen-year-old Bianca Piper is cynical and loyal, and she doesn’t think she’s the prettiest of her friends by a long shot. She’s also way too smart to fall for the charms of man-slut and slimy school hottie Wesley Rush. In fact, Bianca hates him. And when he nicknames her “the Duff,” she throws her Coke in his face. 

But things aren’t so great at home right now, and Bianca is desperate for a distraction. She ends up kissing Wesley. Worse, she likes it. Eager for escape, Bianca throws herself into a closeted enemies-with-benefits relationship with him. 

Until it all goes horribly awry. It turns out Wesley isn’t such a bad listener, and his life is pretty screwed up, too. Suddenly Bianca realizes with absolute horror that she’s falling for the guy she thought she hated more than anyone.

Hneď na začiatok by som rada poznamenala, že s Bianciným prístupom, Wesleyovým „lifestylom“ atď. nesúhlasím. Napriek tomu som sa do knihy pustila, kvôli pozitívnym ohlasom a nuž, zo zvedavosti, chcela som vedieť prečo Kody mnohí ospevujú.

Pochopila som. Nielenže si nedáva servítku pred ústa a nebojí sa písať o podobných témach, ale hlavne o nich píše skvele a nesmierne chytľavo. Knihu som mala prečítanú za jeden deň a vôbec som sa pri nej nenudila.

Ďalším nesporným plusom sú charaktery, ktoré neboli vôbec ploché, práve naopak. Tiež ma veľmi bavil Biancin sarkazmus a musela som jej s Wesleyom fandiť.:)

Oh a hrozne sa mi páčilo, čo napokon z celého príbehu vyplynulo o rôznych pomenovaniach, napríklad spomínané „duff“, ale aj „whore“ a podobne.

Uvedomujem si, že toto je nesmierne stručné, no akokoľvek sa snažím, nedokážem sa ku knihe poriadne vyjadriť. Zhrniem to asi takto – ak vám nevadia nadávky a anotácia vás zaujala, určite si toto svojské úžasné dielo prečítajte. Dodatočne 5 hviezdičiek.

Anotácia a obálka z goodreads.com

6 komentárov:

 1. Tak ráda bych si ji přečetla, škoda, že nečtu anglicky :/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak pokiaľ človek takýmto životom sám nežije, tak asi len ťažko s tým bude súhlasiť, ale celkom pekne to odráža väčšinu dnešnej teen spoločnosti. Oboch hlavných hrdinov zbožňujem a presne ako si podotkla, tiež sa mi veľmi páčilo aké definície k tým slovám autorka vyvodila. Práve to podľa môjho dojmu robí z tej knihy čosi viac, než len bezduché čítanie o vzťahoch a sexe :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne a práve kvôli tomu čomusi viac som zvažovala dať knihe 5 hviezdičiek... Ale usúdila som, že napísať plnohodnotnú recenziu by sa mi asi nepodarilo.=D

   Odstrániť
 3. ďalšia dobre vyzerajúca kniha po anglicky. Netuším, kedy to stihnem všetko prečítať. No čo, počká na to-read.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tiež mám toho toľko v pláne, že mi na to asi nepostačí ani celý život.

   Odstrániť