11. 9. 2012

12 knižních měsíců: Září 2012

Tento projekt od Ettëley mě více než zaujal, tak jsem se rozhodla se taky zúčastnit. Jde o to napsat, jaký vztah mám k aktuálnímu měsíci, vybrat knížky, které si chci přečíst a/nebo se mi k měsíci hodí a na závěr přidat písničku. (Což je hooodně ve stručnosti, ale podrobně vysvětlené to máte tady).

Já & září

Všude, kde jsem potkala tento projekt jsem četla, že je autorky mají rády. Kéž bych mohla říct to samé...
Předně, škola. Až na pár předmětů mi tak nevadí, vadí mi ten čas, co zabírá... vstávání, učení, stres... prostě tenhle kolotoč. Na druhou stranu je skvělé, že se každodenně vídám s několika skvělými lidmi.

Tohle ale není to jediné. Viděla jsem i nějaké zmínky o té atmosféře, kdy si zalezete s termoskou/hrnkem čaje do postele, samozřejmě se společností nějaké dobré knížky. Mně nepřijde, že by se v září dala nějak moc zažít. Spíš jsou ještě zbytky léta (normálně bych i řekla, že ne tak teplé, ale ty vedra JSOU dost šílená, takže zůstaneme u zbytků). Já tu atmosféru vnímám spíš v deštivém říjnu a pochmurném listopadu. Přesně tu úžasnou atmosféru, kdy buď sedím na okně nebo jsem zalezlá v posteli.

A taky... nejpozději první zářijový týden mě dostihne odporná migréna, která polevuje až okolo Vánoc a to ještě, když mám štěstí. Její příčiny jsem nikdy nezkoumala, ale dost se mi nelíbí...

Knížky, které chci přečíst:

Vampýrská akademie. Protože co jsem tak listovala, pochytila jsem, že začátek se odehrává na podzim, takže září bude hádám geniální. A taky proto, že už si ji chci přečíst dost dlouho, Richelle Mead je totiž úžasná. A taky proto, že ji mám z knihovny... Teď jsem ji totiž konečně dostala do paciček, takže... těšte se na ten paskvil, kterému říkám recenze :D

Rudá jako rubín. Protože se mi (barvou) docela hodí k těm 'zbytkovým vedrům'. A protože mi ji doporučovalo tolik lidí, že to už ani hezké/vtipné není. A taky protože bych si ráda zacestovala do minulosti - někam doprostřed prázdnin, nejlépe. Nebo do 13. ledna 2012. Nebo třeba do budoucnosti, 6. 4. 2013? Anebo...
*násilím si cpe ruku před pusu a před klávesnici, aby se proboha nepouštěla do filozofických úvah.*

Město z kostí, pro zachování vašeho velectěného zraku použita originální obálka. Protože obálka (originální, samozřejmě). A protože je to TO vychvalované Město... No, upřímně doufám, že nezklame a že se uvidím se ségrou, která mi doveze pokračování^^ Poslední dobou už raději nečtu recenze a jen se tiše těším, jak si najdu čas. Jenom ta naše obálka... radši bych tu knihu dobrovolně obalila do nějakého (balicího) Hello Kitty papíru, než koukat na toho ""krasavce.""

Zavržený. Copak vám ta peříčka trošičku, vážně nepatrně, nepřipomínají padající listí? Když nad tím tak zauvažujete? Ne? Vážně ani trošku? A co takhle zavřít oči, nebylo by to lepší?
A samozřejmě taky proto, že jsem ji ještě nečetla. Po debatách s Neliss se vážně nemůžu dočkat. Jen otázka: prý je to uzavřený příběh, takže má cenu si případně shánět i pokračování?

A na závěr... Rezistence, Death Note vol. 5, Horečka. Důvod? No protože vychází... Na všechny tři se těším a všechny tři prostě MUSÍM mít doma. A nejen proto, že nenávidím nedokoupené série... Každopádně, TAK mě zajímá, jak to bude pokračovat, že sotva si je dovezu domů, jakákoli jiná rozečtená kniha poletí do kouta, i kdyby to byla Rudá nebo Město. Úplně se vidím...

A trocha kultůry...

No, tohle není podzimní ani v nejmenším. Ale tak nějak se z toho stala písnička, na které jsem závislá a kterou poslouchám, když jdu (náhodou) sama do školy... Proto si to místo tu zaslouží, ne?

9 komentárov:

 1. Jsem zvědavá co řekneš na zavrženého - mě tahle série moc neoslovila, takže myslím, že zatím bych s pořizováním dalších dílů počkala :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dobře... počkám, času je koneckonců dost, další díly mi snad neutečou :D Uvidíme, jak se mi bude líbit první díl^^

   Odstrániť
 2. Samozřejmě, že se uvidíme a já ti dovezu pokračování!! ^^
  Jinak, já Zavrženého miluju - kvůli Patchovi. Jinak je příběh natažený a nic moc, ale prostě Patch! :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Super! :)*
   Okey, tak... uvidíme :D

   Odstrániť
 3. Patch je jediná postava ze všech dosud přečtených knih, do kterýho jsem se fakt zamilovala.. každej kluk, který se mi líbí, je jako Patchův dvojník.. on je prostě ♥ :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jééé :) Začínám se těšit... sakra těšit! :)

   Odstrániť
 4. Skvěle napsaný článek!!
  Je pravda, že ta celková atmosféra podzimu se projevuje víc v tom říjnu a v listopadu.. září kazí škola, s tím souhlasím :// Ale co naděláme..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Děkuju :))
   No, hádám bohužel nenaděláme nic :/ Spíš mě mrzí, jak málo mám času a jak unavená a vyšťavená jsem po necelých dvou týdnech, než samotná existence školy. Holt to budu muset přežít...

   Odstrániť
 5. K Zavrnutému toľko: určite má cenu zháňať si pokračovania (aspoň pre mňa malo) :D A ostatné knihy, no okrem Rudej som ich už čítala a uvidím, ako sa mi podarí dostať sa aj k tejto. :)

  OdpovedaťOdstrániť