2. 8. 2014

MINIRECENZE: Tajemný anděl (Říše temnot #4)

 Autor: L.J. Smith
Originální název: Dark Angel
Nakladatelství: Fragment, překlad M. Hordinová
Vydání: 2013 | paperback | 208 stran

Oficiální anotace:
Šestnáctiletou Gillian zachrání před jistou smrtí podivný anděl. Stává se jejím strážcem a s jeho pomocí se dříve nevýrazná dívka stane atraktivní a populární. Vše je perfektní. Alespoň do chvíle, než začne tajemná bytost klást podivné požadavky. Co je zač tento anděl? A co ho přivedlo z onoho světa? Gillian a jejím blízkým hrozí nebezpečí. Jak bytost dostat zpátky tam, odkud přišla? 


Čtvrtá kniha o Říši temnot pojednávala o čarodějnicích. Stejně jako v třetím díle - od L.J. Smith ne-úplně-čekané, dobře zpracované a v jejím podání i poměrně originální téma (na tu dobu rozhodně). Vypadalo to skoro slibně. Vypadalo to hodně slibně i na L.J. Smith...

Bohužel se (snad jako všude) v příběhu vyskytly věci, které mi vadily. Hrdinka - šestnáctiletá Gillian - by u mě rozhodně nevyhrála Miss Sympatie. Popravdě, příběhu by možná bez hrdinky bylo líp. Poté - a tady nastává kámen úrazu - zápletka. Dobře, zápletku bych nevyškrtla, ale to především proto, že se téměř nedala najít. Na začátku knihy neexistovala, potom byla nějakou dobu stupidní, nereálná a předvídatelná, na krátkou dobu se to zlepšilo a konec byl zase téměř nijaký. Akce nebylo moc.

I přesto měla kniha nepopiratelné klady, třeba další zajímavá fakta o Říši temnot a čarodějnicích, která autorka odkryla, nebo to, jak rychle děj plynul. Jako oddechové, třeba letní čtení (nebo čtení do deštivého dne) je Říše temnot ideální volba, pokud si ovšem chcete zapřemýšlet, asi bude lepší porozhlédnout se jinde. 3 hvězdičky z 5.

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.

2 komentáre:

  1. Ja som si myslela, že táto séria je sľubná, no sklamala ma prvým dielom. Na začiatku ťa to môže chytiť, ale potom autorka spadne do svojho nudného štýlu :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Prvé tri diely sa mi celkom páčili, no ako vidím, niekedy by autorky mali vedieť, kedy prestať - najmä o Smith to platí a zjavne už začala kaziť. Po tejto knihe už asi nesiahnem.

    OdpovedaťOdstrániť