15. 12. 2012

Kelly Oram - V is for Virgin

Na úvod niekoľko dôležitých faktov:

1.) Veľmi pekne ďakujem autorke za poskytnutie e-booku na recenziu! / Huge thanks to the author for providing the e-book for review! (And please excuse my mistakes...)

2.) Táto kniha vyšla 11. decembra, kedy som originálne chcela aj publikovať recenziu, ale, ehm. Je každopádne dostupná. / This book came out on the 11th of December, which is when I originally intended to publish my review, but, err... Anyway, it is available now!

3.) A STOJÍ ZA PREČÍTANIE. / AND WORTH READING.

4.) Tentokrát bude recenzia v oboch jazykoch a dosť stručná. / The review will be in both languages this time and quite short.

When Val Jensen gets dumped for her decision to stay a virgin until marriage, the nasty breakup goes viral on YouTube, making her the latest internet sensation.

After days of ridicule from her peers, Val starts a school-wide campaign to rally support for her cause. She meant to make a statement, but she never dreamed the entire nation would get caught up in the controversy.

As if becoming nationally recognized as “Virgin Val” isn’t enough, Val’s already hectic life starts to spin wildly out of control when bad boy Kyle Hamilton, lead singer for the hit rock band Tralse, decides to take her abstinence as a personal challenge.

How can a girl stay true to herself when this year’s Sexiest Man Alive is doing everything in his power to win her over?


Slovenská verzia:

Kelly si rozhodne nevybrala jednoduchú tému na písanie, je dosť kontroverzná. Pokiaľ niekto vie, že mu bude vyslovene prekážať, neodporúčam sa do príbehu začítavať. Ak by ste sa však mohli zbaviť všetkých predsudkov a tak ďalej... Bolo to by to úžasné a verím, že by sa to i vyplatilo.

Okej, toto konštatovanie bude zrejme znieť divne a paradoxne, ale táto kniha mi pripomenula Bumped. Na jednej strane je to jej úplný opak, na druhej strane sa tam opakujú určité znaky. Aké? 

~ Dobrý nápad, nezvyčajná a pomerne riskantná téma, ktorá je však veľmi dobre zvládnutá.
~ Geniálne štýl písania. Nie, nepodobajú sa; len sú oba úžasné.
~ Postavy, pri ktorých si síce nie ste vždy istí, či sú realistické (obzvlášť Kyle), ale nájdu si cestu do vášho srdca.

A tých kladov V is for Virgin je ešte o čosi viac. Iste, jedná sa o dievčenský román a oddychovku, no zároveň je v ňom dosť zvratov a rozhodne som sa nenudila. Navyše je svojský a originálny. Áno, klišé sa tam vyskytnú, najmä na konci, no nedokázala som sa prinútiť, aby mi to vadilo. Práve naopak.

Ešte by som sa rada vrátila k postavám. Val je veľmi ľudská a zároveň sympatická, vie si ísť za svojím cieľom. Ako hrdinka mi veľmi vyhovovala. Nuž a Kyle? Kyle je proste... awwww. Sexy rockový spevák! Pri čítaní som mala nesmierne často na tvári priblbý úsmev.

A potom tam boli momenty, kedy som sa zasmiala. A moment, kedy sa mi chcelo plakať.

Takže - odporúčam, odporúčam, odporúčam. Veľmi dobre napísaná kniha. Dostáva odo mňa samozrejme 5 hviezdičiek.


English version:

Kelly definitely didn't choose an easy topic to write about, it's quite controversial. If someone knows that it will really bother him, I don't recommend reading this story. But if you could just get rid of any prejudices... It would be truly amazing and I believe it would also pay off.

Okay, this statement is probably going to sound weird and paradoxically, but this book reminded me of Bumped. It is completely the opposite, I know, but on the other hand... there are some things they have in common. I mean these:

~ Good idea, unusual and risky topic handled very well.
~ Brilliant writing style. They aren't really similar; they're just both great.
~ Characters, who managed to find their way into my heart, even though I couldn't always be sure whether they're realistic or not (especially Kyle).

And there are some more pluses. Sure, V is for Virgin is a novel for girls & a light reading good for relax, but you can also find enough twists in it and I wasn't bored at all. It's also unique and original. Yes, I've noticed some clichés, mainly in the end, but I simply cannot force myself to be annoyed because of it. Quite the opposite, actually.

I'd like to tell you something more about the characters. Val is very human and likeable & she is willing to work towards her goal. I really liked her as the main heroine. Well and Kyle? He's just... awwww. Hot rock singer. I had a stupid smile on my face very often when I was reading this book.

Then there were moments when I laughed. And a moment when I wanted to cry.

So - I totally & absolutely recommend it! Really awesome book, which deserves 5 stars.


Anotácia a obálka z goodreads.com
Autorka hviezdičiek: MAKY.OREL

6 komentárov:

 1. Vyzerá to veľmi zaujímavo 8)
  kebyže to je niekde v preklade, veľmi rada by som sa do toho pustila 8)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Chcem a prečítam. ČO najskôr, teraz si ma fakt navnadila. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to som rada, snáď sa bude páčiť ako mne!^^

   Odstrániť
 3. Já tě prostě OBDIVUJU za ty dvojjazyčné recenze. Tohle. Bych. Nedala. (jakkoli english miluju :)
  Jinak podobně jako Simone jsi mě navnadila, takže... tuhle knihu bych si vážně celkem ráda přečetla! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujém.^^ Ja & english, to už ani nie je láska, to je už prirodzenosť a zvyk (a aj tak tam určite sú chyby, ale... momentálne neriešim:D).
   Jupí, určite skús.:]

   Odstrániť