16. 2. 2014

Zo života knihomoľa: Ešte stále žijem + Goodreads TAG

Začnem dobrou správou - dožila som sa jarných prázdnin! Teda, jarné zatiaľ veľmi nie sú, ale koho to trápi, hlavne, že nie je škola. Žiadnu väčšiu aktivitu to zrejme znamenať nebude, no nahromadilo sa mi pár vecí, ku ktorým sa chcem vyjadriť, takže píšem tento post.

Videla som Zlodejku kníh. Dvakrát. (Zo školy sa nás rozhodnú raz za uhorský rok poslať na nejaký normálny film a samozrejme, že taký, ktorý som už videla!) A je to úplne úžasný príbeh, či už v knižnej alebo filmovej podobe, pokiaľ niekto ešte stále váha, odporúčam oboje.

Najbližšie sa chystám pozerať zrejme Upírsku akadémiu. Stále si nie som istá hereckým obsadením, ale je to VA (= srdcová záležitosť) a jeden trailer (tento, ehm) sa mi páčil, tak hádam nesklame. Prosíííím, nech nesklame.

Tiež sa s vami musím podeliť o svoj čitateľský zážitok z Medeného jazdca. Možno viete, že som sa knihu kedysi pokúšala čítať, lenže sa mi do nej vôbec nechcelo a odložila som ju... Nedávno som jej však dala druhú šancu a dopadlo to oveľa lepšie - knihu som dočítala, niektoré časti sa mi páčili, iné ma iritovali a zrejme si prečítam i pokračovanie, hoci ma nestrhla tak ako väčšinu, čo je škoda. Hm. Moja otázka znie - je tu z nej ešte niekto podobne zmätený...?

Posledným bodom programu je - ako ste už z nadpisu iste vytušili - Goodreads TAG. Nominovala ma Nathaly, už trochu dávnejšie a rozhodla som sa, že iba zodpoviem otázky (= nebudem ďalej tagovať).

1. Akú knihu si naposledy prečítala?
Ehm, vlastne... Medeného jazdca. (↑)

2. Čo práve čítaš?
Harry Potter a Fénixov rád, čiže pokračujem v príjemnom re-readingu a žasnem nad tým, že má kniha 800 strán, no ja som ani na sekundu neváhala a pustila sa do nej. Privilégium HP. 

3. Akú knihu si naposledy zaradila do to-read poličky?
Megan McCafferty: Perfect Fifths aka Jessica Darling #5 (som rozhodnutá sériu dočítať).

4. Ktorú knihu si plánujete prečítať, keď dočítate tú aktuálnu?
Nejakú z knižnice... Možno skúsim Mercy Thompson (pretože Michelle).

5. Používaš hviezdičkové hodnotenie? 
Áno, aspoň väčšinou, ale je to podľa mňa náročné. 

6. Zúčastňuješ sa 2014 reading challenge?
Nie, chcela som si od výziev oddýchnuť.

7. Máš wishlist?
Nemám.

8. Akú knihu si plánuješ kúpiť najbližšie?  
Netuším. (Ale sa mi tie odpovede skracujú, čo...)

9. Aké sú tvoje obľúbené citáty?
Tých je viacero, napríklad:
"We just use the future to escape the present." John Green, Looking for Alaska  

“This is the real way a friendship ends. Not with some huge screaming row, but with a gradual withdrawal. You’d think it would be less painful this way.” Cat Clarke, Torn

10. Tvoji obľúbení autori.
Ďalšia ťažká otázka! Trebárs J. K. Rowling, Suzanne Collins, Cassandra Clare, Richelle Mead, Maggie Stiefvater, Megan McCafferty, Kristin Cashore, John Green... Ehm, okej, radšej už mlčím.

11. Si v nejakej skupine?
Na GR? Ale áno, nejakým činom som sa ocitla v skupinách Čeští a slovenští blázni do anglických knížek, Reading addicts from CzechoSlovakYA a Slovensko.


Keďže som začínala dobrou správou, prečo takou i neskončiť - ak o tom náhodou neviete, niekoľko úžasných osôb sa rozhodlo splniť prianie všetkých knižných sklerotikov a začali spisovať dej rôznych kníh... Áno, to je nešikovný opis skvelej stránky SOS - Série, obsahy, spoilery!

Neliss

16 komentárov:

 1. Nie si si istá hereckým obsadením?? Ani nehovor, veď su dokonalí :D :D A povedz mi, ako je to s tými jarnými prázdninami, pretože sme to dnes s mamou riešili a neprišli sme na to, kedy prebiehajú a z ktorej strany sa začínajú. Keď už ich jeden nemá, tak strácame prehľad, no...

  A dúfam, že sa ti Mercy bude páčiť (ak sa k nej predsa len odhodláš), pretože je super :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No, ja dúfam, že vo filme budú... Inak nie som zďaleka taká nadšená ako väčšina.:D
   Ehm, tie prázdniny som ti musela vygoogliť, pretože ja som nevedela nič okrem toho, že ich mám a že je to v rámci tej prvej várky.:D Takže:
   17. 2. - 21. 2. -> Banskobystrický kraj, Žilinský kraj, Trenčiansky kraj
   24. 2. - 28. 2. -> Bratislavský kraj, Nitriansky kraj, Trnavský kraj
   3. 3. - 7. 3. -> Košický kraj, Prešovský kraj

   Aj ja dúfam.:D

   Odstrániť
  2. Ja som si vždy myslela, že to ide zaradom - od západu na východ alebo naopak, nie že to takto preskakuje, ts, veď to nedáva hlavu ani pätu :D Ale vďaka :D
   A ja verím, že budú, a aj keď nebudú, aj tak budú, lebo chcem, aby boli :D

   Odstrániť
  3. Hm, ja som to nikdy veľmi neriešila.:D Nemáš za čo.:DD
   :D Jasné, kapitán.:D

   Odstrániť
  4. Mňa takéto veci, čo nepodliehajú absolútne žiadnemu poriadku, iritujú :D
   :P :P :P

   Odstrániť
  5. :D Ja mám tiež rada poriadok a systém, ale tuto práve mi to neprekážalo.:D

   Odstrániť
 2. Zlodejku kníh by som si kukla, len nejako sa mi nechce ešte 8D ale samé odporúčania na to, tak keď bude viac času, tak si to kuknem 8)
  HP je klasika, mňa to tiež nikdy neunudí! 8P
  SOS je úplne úžasné 8) Už som sa aj snažila pomôcť vypracovaním Mechanického anjela 8)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite jej časom daj šancu.:)
   Tak to som rada, že nie som jediná.:D
   Super!:) Ja dúfam, že sa časom tiež dokopem k niečomu a pošlem im to tam...:D

   Odstrániť
 3. Na Zlodějku knih bych se chtěla moc kouknout. My bohužel se školou nechodíme na tak skvělý filmy. Taky nejsem moc spokojená s hercemi VA. Obzvlášť s Dmitrijem. Třeba se mi ale nakonec bude líbit. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No, ver mi, toto bola u nás výnimka, zväčša sledujeme divné divadelné predstavenia alebo sme boli na Lincolnovi. *yawn*
   Mne nesedí hlavne Lissa...:D Uvidíme.

   Odstrániť
 4. Prázdniny ti závidím. :D Mně začínají až 10. března, takže to si ještě chvilku počkám, no. :D :)
  Zlodějku knih jsem chtěla vážně vidět, bohužel jsem byla nemocná, když byla u nás v kině, takže mi utekla. :/ Musím si počkat až bude na DVD, jop. :)
  Co se týče Vampýrské, jsem ohledně toho hrozně rozpačitá. Co jsem tak četla, kritici v zahraničí ten film docela dost ztrhali, i když fanoušci to přijali poněkud lépe. Ale mě samotnou ty ukázky moc nepřesvědčily, abych na to do kina šla. Takže mám dilema. :D No, asi uvidím i podle toho, co řeknou blogerky, které se chystají na tu předpremiéru v Praze, jop. :)
  Ohledně Měděného jezdce - jsem hrozně na vážkách jestli to číst nebo ne. :D Je tu sice dost kladných recenzí, ale četla jsem i nějaké dosti záporné, které mě od knihy odrazují. A ta délka se mi taky nelíbí, no. Uvidím. :D
  A Mercy si přečti. ;) Já osobně ji mám dost ráda, tak doufám, že se ti taky aspoň trochu zalíbí. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to hej, ale aspoň nebudeš musieť tak dlho čakať na ďalšie.:D:)
   To je škoda... určite si ju kukni, keď sa bude dať.:)
   Kritiku ani veľmi neriešim... A súhlas, tiež sa nebudem hnať hneď v prvý deň, počkám na ohlasy blogosféry.:D Tá ma zatiaľ nesklamala.:D
   Ak budeš mať niekedy viac času, tak skús aspoň začať a už uvidíš.:) Medený jazdec je zrejme niečo, na čo si človek skrátka musí urobiť vlastný názor.
   Tiež dúfam.:)

   Odstrániť
 5. Aj ja mám tento týždeň prázdniny :)
  Zlodejku kníh by som si aj ja pozrela. Máš šťastie, že si ju mala možnosť vidieť dvakrát
  Medeného jazdca som ešte nečítala, ale chystám sa (ehm, to už vravím polroka :D) Čo ti na ňom tak vadilo, že si ho musela čítať na dva rázy?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak si ich užívaj.:)
   To áno... A ako som už písala v článku, rozhodne pozri, stojí za to.:)
   Ani neviem, ten prvýkrát som ho odložila po pár stranách, jednoducho sa mi do čítania nechcelo... Druhýkrát mi potom vadilo, že to bolo celé také dosť rozťahané.:D A neviem, správanie postáv niekedy.:D Ale určite skús, trebárs sa zaradíš k jednoznačne nadšeným.:)

   Odstrániť
 6. Vybrala si pekné citáty, hlavne ten z Aljašky sa mi páči.. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vďaka.:) Mám ho veľmi rada, lebo je to úplne presne vystihnuté.:)

   Odstrániť