27. 5. 2014

ADD YOURS (2): Máj

ADD YOURS je akási obmena knižnej reťazovky od Judit, u ktorej na blogu každý mesiac nájdete nové otázky. Ak chcete vedieť viac alebo sa chcete zapojiť, prečítajte si tento článok
Otázky & linkovač na máj nájdete TU.

Autor, pri ktorého cliffhangeroch si idem vytrhať vlasy
Cassandra Clare. Koniec Mesta kostí, koniec Mechanického princa => mala som chuť začať jačať a trhať si vlasy.


Autor, ktorý by mohol vydávať knihy ČASTEJŠIE
Momentálne mám chuť povedať Marissa Meyer, pretože ja chcem Winter TERAZ, ale nebolo by to fér. Takže neprekvapivá odpoveď - Kristin Cashore. V jej prípade síce čakáme na kvalitu, no je to ťažké.


Kniha, ktorú každý vychvaľuje a ja vôbec nechápem prečo
Mara Dyerová! Okej, možno čiastočne chápem, čo sa na nej ľuďom páči, ale ja som mala z čítania úplne zmiešané dojmy, vôbec som si neobľúbila Noaha a nemám najmenšiu chuť skúšať ďalší diel.


Kniha, ktorá je v mojej knižnici najcennejším úlovkom
Nedokážem sa rozhodnúť medzi absolútne famóznou edíciou Hier o život, ktorá je skvelá aj obsahom a šiestym dielom Nesmrteľných, ktorý taký úžasný nebol, ale vyhrala som ho s podpisom a venovaním.


Postava, ktorá by si zaslúžila vlastnú knihu
Povedala by som Cole, lenže Maggie sa rozhodla napísať Sinner-a, takže sa mi prianie splnilo a ja neviem čo odpovedať. Hups.


Postava, ktorú z celej duše nenávidím
Grigorias Zka z Mariotových dedičov. Ten je skrátka odporný a platí pri ňom, že tichá vody brehy myje.


Hrdina, ktorý si môže dovoliť nevyzerať perfektne
Étienne z Anna and the French Kiss. Kto čítal, asi komentár nepotrebuje.:)


Hrdinka, ktorú obdivujem
Katniss-Katsa-Vatra-Rose-Triss... Ehm, keď sa však pokúsim byť aspoň o kúsok originálnejšia a hlbšie sa zamyslieť, na um mi zíde tiež Allison Sekemoto z The Immortal Rules. Allie nikdy nemala ľahký život a nie je dokonalá, no robí čo môže a je podľa mňa skvelým príkladom silnej hrdinky, ktorú je prečo obdivovať.


Najlepší nie hlavný knižný pár
Popravde som dlho nevedela ako odpovedať... Napokon som sa rozhodla vybrať Christiana a Lissu, hoci za to môže hlavne Christian. Prípadne súhlasím i s výberom Finnicka a Annie, ktorých zmieňovala Judit, ibaže som sa rozhodla, že vymyslím niečo ďalšie.:D


HOT TOPIC: Videorecenzia alebo klasická recenzia? Ktorú z nich si prečítam/pozriem radšej?
Určite klasická. Nepochybujem o tom, že aj videorecenzie môžu byť dobré, no mňa videá nikdy nechytili. Mám skrátka pocit, že by mi zabrali príliš veľa času a tak si ich zväčša nepustím.


Otázka na telo: Ja a spoilery - Používam ich v svojich recenziách? Čítam ich niekedy alebo sa im vyhýbam ako čert krížu?
Spoilerom sa snažím vyhýbať, či už vo svojich recenziách (niekedy možno až príliš) alebo ako čitateľ. Výnimku tvoria knihy, o ktorých viem, že ich z nejakého dôvodu nebudem čítať.


(Stihla som to! A dokonca ešte v máji! Som na seba hrdá.:D)

4 komentáre:

 1. Ja takisto súhlasím s Finnickom a Annie. Posledný diel HG mi kvôli nemu roztrhol srdce. Až sa bojím filmu, ako tam budem nariekať. :D

  A nepáčila sa ti Mara Dyerová? Cccc... :D :D ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Podobne!:D Aspoňže je v tých kinách tma.:D

   No... čo už.:D

   Odstrániť
 2. Další knížku od Kristin Cashore bych taky docela uvítala. :D
  Nelíbila se ti Mara? Jé, to je škoda. I když to chápu, já jsem taky dlouho nevěděla, jestli se mi to líbí nebo ne. :D Nakonec se mi to líbilo moc. :)
  Videorecenze moc nekoukám a když už ano, zpravidla se jedná o zahraniční vloggery. Mě ta videa prostě baví v angličtině mnohem víc jak v češtině, no. :D :)
  Nemám ráda, když si neplánovaně přečtu spoiler o nějaké knize, na kterou se chystám. To bych pak autora toho spoileru nejradši uškrtila. :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hádam sa dočkáme.:D
   Tak to je fajn.:) Ja asi nie som na hentaké úplne psycho mätúce záležitosti.:D A hentakých hlavných hrdinov.:D
   Presne!:D Našťastie sa mi to s tými spoilermi nestáva často.:D

   Odstrániť