31. 7. 2014

Knižný súhrn: Júl 2014 + TMI Challenge (2) + víťaz

1. Vysnívanú krajinu vyhráva...

Tento mesiac som okrem iného prečítala & zrecenzovala skvelú knihu Vysnívaná krajina - Čas ohnivých kvetov a prebiehala o ňu aj súťaž. Tá včera skončila a mojou úlohou je oznámiť vám, že knihu vyhráva Andy, ktorá na otázku “Keby ste si mohli vybrať hocijaké miesto, kde by ste chceli žiť?” odpovedá takto: "Francúzsko :) Nejako ma chytila Austenová ;)"  

Andy týmto gratulujem (poslala som jej e-mail s oznámením o výhre, ak neodpovie do 48 hodín, vyberiem iného víťaza) a ostatným ďakujem za účasť. Toto leto sme nesúťažili naposledy.:)

2. Tradičný júlový knižný súhrn:

V júli som prečítala...

...iba deväť kníh, z toho 5 v slovenčine, 4 v angličtine a žiadnu v češtine:

1. *Michaela Vysloužilová: Tiene smrti (#5) - sj*
2. Colleen Hoover: Stratená nádej (#2) - sj - recenzia
3. Sarah Lark: Vysnívaná krajina - Čas ohnivých kvetov (#1) - sj - recenzia
4. Cassandra Clare: City of Heavenly Fire (#6) - aj
5. Francine Rivers: Šarlátová niť - sj
6. Megan McCafferty: Charming Thirds (#3) - aj
7. Megan McCafferty: Fourth Comings (#4) - aj
8. Megan McCafferty: Perfect Fifths (#5) - aj
9. Enja Rúčková: Risknem to s punkerom - sj - recenzia


Okrem spomínanej Vysnívanej krajiny som zrecenzovala tiež Stratenú nádej a Risknem to s punkerom. Linky nájdete vyššie.

Hneď na začiatku mesiaca som si osviežila pamäť re-readingom piateho dielu Nemŕtvych od Michelle s názvom Tiene smrti. Príbeh bol samozrejme skvelý, nebudem sa donekonečna opakovať a ospevovať tu Michellin talent.

Ďalej som prečítala City of Heavenly Fire aka The Mortal Instruments #6. Kniha možno mohla byť trochu kratšia, ale v konečnom dôsledku je mi to jedno a dala som jej 5 hviezdičiek, pretože ma dokázala prekvapiť, rozplakať a som spokojná s tým, ako séria skončila.

Prečítaním Charming Third, Fourth Comings a Perfect Fifths som sa dostala na koniec staršej contemporary série Jessica Darling od Megan McCafferty. Zatiaľ čo z prvých dvoch dielov som bola v januári maximálne nadšená, pokračovanie ma trošku sklamalo. Trojka si odo mňa zaslúžila iba 3* - nič poriadne sa nestalo a nudila som sa -, štvorka & päťka potom 4*, hoci mali svoje muchy. Celkovo sa však jedná o svojskú, vtipnú a skvelú sériu, takže ju odporúčam (akurát podľa mňa mohla skončiť druhým dielom).

Poslednou knihou, ktorú som ešte nezmienila a ktorá sa prebojovala na môj júlový zoznam, je Šarlátová niť od Francine Rivers. Jedná sa o kresťanský román skôr pre dospelých a popravde ju nedokážem hviezdičkovo ohodnotiť, no páčila sa mi, zaujala ma a autorkin štýl písania mi rozhodne sadol.:) Určite knihu odporúčam a pustím sa do ďalšej autorkinej tvorby.

Knihy, ktoré mi pribudli na poličku (nie knihy z knižnice & iba recenzné e-booky):

Pod vražednou oblohou som vyhrala na Martinskom knižnom zraze a mám ju podpísanú od všetkých zúčastnených báb; recenzný e-book Vysnívaná krajina mi poskytlo vydavateľstvo Ikar, ktorému touto cestou ďakujem.

3. Júlová TMI Challenge od Kristy:

(Viac info o projekte.)

Júlová otázka znie "Máš pocit, že Cassandra mala sériu ukončiť tretím dielom - Mesto skla?"

Kedysi by som jednoznačne odpovedala, že áno a jedna malá časť zo mňa s tým stále tvrdohlavo súhlasí, ale celkovo - NIE. Cassandra mala o čom písať, posunula zápletku a všetky postavy na úplne iný level a "druhá trilógia" možno nebola dokonalá, no za prečítanie rozhodne stála.:)


Tak a to je na dnes konečne všetko! Ako vyzeral váš júl & čo plánujete na august?

12 komentárov:

 1. Ďakujem, ďakujem, ďakujem ♥♥♥ Prvá výhra!!! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. počkaj keď sa pustíš do šiesteho dielu Nemŕtvych, to sa nestihneš čudovať, čo sa tam deje :D ja teraz dychtivo čakám na siedmu kapitolu :D

  som rada, že sa ti punker páčil :) tá kniha nie je dokonalá, ale ako oddychovka je super :)

  a Gratulujem Andy k výhre :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja to čítam priebežne ako Michelle píše, čakám na 8. kapitolu.:D Takže viem, o čom hovoríš.:D

   Jop, padla mi vhod.:)

   Odstrániť
  2. jaj bože :D aj ja čakám na ôsmu, už strácam prehlad :D ju denne súrim nech už píše :D

   Odstrániť
  3. ale radšej s tým prestanem lebo nám nič nepošle :D

   Odstrániť
 3. Mimochodem, rád bych tě pozval na můj blog, kde se začínám věnovat ve videích tomu, jak být finančně svobodný... A jak nespadnout do finanční pasti, kdy se život skládá ze spánku, práce a splácení složenek... První video - http://youtu.be/UdbpbWadNLY

  OdpovedaťOdstrániť