14. 10. 2014

SÚŤAŽ: Navštívte aj vy Papierové mestá Johna Greena!

Po zmiznutí Aljašky a predtým, než všetci obvinili Hviezdy...

Ešte donedávna vyšli v slovenskom preklade iba dve knihy od Johna Greena - jeho debut Kam zmizla Aljaška (Slovart, 2013) a najnovšie dielo Na vine sú hviezdy (Ikar, 2013 a 2014).

V origináli však vyšlo Looking for Alaska už v roku 2005 a nasledovali knihy An Abundance of Katherines (2006), Paper Towns (2008), Will Grayson, Will Grayson (2010) a, konečne, The Fault in Our Stars (2012).

Práve po Greenovej tretej knihe sa rozhodlo siahnuť vydavateľstvo Ikar a tak tu máme čerstvú októbrovú novinku Papierové mestá.

Margo Rothová-Spiegelmanová. Jej bláznivé dobrodružstvá sa zakaždým prehnali školou ako letná búrka: na gitare ju naučil hrať nejaký starký v polorozpadnutom dome v mississippskom Hot Coffee. Tri dni kočovala s cirkusantmi, lebo ich presvedčila, že by z nej mohla byť artistka. Na koncert The Mallionaires v St. Louis sa dostala tak, že sa vydávala za basgitaristovu frajerku, a keď ten s ňou naozaj chcel chodiť, poslala ho kadeľahšie. Jej najneuveriteľnejšie príhody sa vždy ukázali ako skutočné!
Tak do tejto dobrodružnej duše sa beznádejne zamiloval Quentin-Kvéčko Jacobsen, trochu zakríknutý chlapec z dobrej rodiny. Keď mu pojašená maturantka jednej noci vlezie do izby prezlečená za nindžu a odhodlaná vykonať jedenásť bodov neľútostnej pomsty nevernému frajerovi a bývalým kamarátom, Kvéčko neodmietne. To, čo povystrájajú, Quentina rovnako nadchne ako vyľaká. Lenže na druhý deň je Margo preč a zanechá po sebe len indície určené práve jemu. Vydáva sa teda na cestu plnú odbočiek, a čím bližšie je k cieľu, tým lepšie spoznáva skutočnú tvár priateľky – a možno aj svoju vlastnú.

Pred časom dalo vydavateľstvo čitateľom možnosť vybrať si, či chcú knihu radšej v pevnej väzbe (aby sa hodila k pôvodnej edícií Hviezd) alebo v mäkkej YOLi väzbe (ako druhé vydanie Hviezd s filmovou obálkou). Hlasovanie skončilo nerozhodne a tak sa v Ikare napokon rozhodli pre netradičný krok a vydali Papierové mestá rovno v dvoch prevedeniach.

(1. vydanie na buxe; 2. vydanie na buxe)

Osobne som si viac zamilovala YOLi verziu a práve o tú si môžete u mňa súťažiť. Stačí nižšie v Rafflecopter formulári odpovedať na jednoduchú otázku a prípadne súťaž niekde zdieľať pre extra vstup.

Súťaží sa do 30. 10. 2014 a súťaž je otvorená pre SR aj ČR. Prosím, uistite sa, že máte prístup na e-mail, pod ktorým sa prihlasujete/pod ktorým ste zaregistrovaní na facebooku, budem vás naň kontaktovať v prípade výhry.
Btw, čoskoro sa môžete tešiť na moju recenziu!

obálky a anotácia z bux.sk

7 komentárov:

 1. Vyzera to byt skvele ako vsetky knihy od neho. :3 :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Keby sa mi tak pošťastilo. Milujem jeho knihy :3

  https://www.facebook.com/weareaddictedtobooks

  OdpovedaťOdstrániť
 3. John Green je úžasný spisovateľ ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. KM: Obe majú čosi do seba.:)

  A: Mne sa Aljaška a Hviezdy páčili viac, ale aj Papierové mestá stoja za prečítanie.:)

  Marianna: Držím palce.:) Aj ja.:3

  Julia: To teda je.:)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Obálky se mi neskutečně líbí! Prostě něco takového všedního, paráda. :)

  Kdo by nemiloval Johna Green, right? :3

  OdpovedaťOdstrániť