3. 7. 2015

Zo života knihomoľa: Knihomolenie v Martine

Včera sa konal v Martine dosiaľ najväčší knižný zraz - presne rok po mojom prvom zraze vôbec (tiež v Martine). Pôvodne nás malo byť viac ako 20, no z rôznych dôvodov nás napokon bolo "len" 18.

Aby som na nikoho nezabudla, pomôžem si spoločnou fotkou:

Keď som okolo pol 11-tej dorazila na stanicu v Žiline skoro som dostala infarkt kvôli radám pri pokladniciach, už tam čakali Mara, Emmaline, Kristín a Frankkie. Náš rýchlik do Vrútok mal našťastie iba 10-minútové meškanie (v porovnaní s minuloročným takmer 80-minútovým), takže netrvalo dlho a mohli sme sa pridať k Mati a Luu. Vo Vrútkach sa naša skupinka rozrástla o Kiku, Ľuboša a Bašenku a nasadla na osobný vlak do Martina, kde už čakal zvyšok...

Do poslednej chvíle som si nebola istá, kde sa všetci pomestíme, ale kaviareň Kesta Coffee nesklamala. Podarilo sa im poslať nás do nejakého zvláštneho krytého priestoru s vianočnými stromčekmi  pódiom vážne dlhým stolom, kde sme sa bez problémov všetci usadili.

Okrem popíjania prevažne studených nápojov bolo na programe samozrejme vymieňanie/požičiavanie/predávanie kníh a veeľa kecania. Nechýbala ani tradičná súťaž - Kika si pripravila pomerne zákerný kvíz a hádanie postáv. No a podarilo sa mi vyhrať túto knihu:
Do včerajška som o nej nikdy nepočula, ale ktovie, trebárs budem milo prekvapená... Ak ste ju čítali, určite mi napíšte váš názor. :)

Z Kesty si niektorí odbehli na obed; my ostatní sme plynule pokračovali v kecaní a potom aj v zoznamovaní sa s čítačkami. Tá moja je očividne neuveriteľne uprataná. Hm. Napokon sme sa vybrali na už tradičnú obhliadku ponúk v kníhkupectvách. Po ceste z Prioru sa časť bohužiaľ odpojila... Zvyšok z nás potom ešte čakala zmrzlina a posedávanie v príjemnom tieni (prípadne vylihovanie v tráve). 

Chvíľu pred piatou odchádzala i naša žilinská skupinka. Náš vlak si samozrejme neodpustil meškanie aspoň 10 minút a naše zúfalé volanie po klimatizácii ostalo nevyslyšané, cestu sme však napokon úspešne zvládli.

Osobne som si zraz naozaj užila a teším sa na ďalší. Je síce pravda, že väčšine z nás sa nepodarilo porozprávať so všetkými, s ktorými sa porozprávať chceli, ale čo už - hádam sa ešte uvidíme. :) Za zorganizovanie celého zrazu patrí veľká vďaka Kike a za spríjemnenie dňa ďakujem najmä Mare, Luu, Mati a Frankkie.

Na záver ešte prikladám pár fotiek od Zuzky/Zet:



Neliss

2 komentáre:

  1. Jé, závist! :D Už dlouho jsem na žádném srazu nebyla a asi se ani na žádný v blízké době nepodívám, ale snad se to časem zlepší, jop. :D :) Vypadá to, že jste si to skvěle užili a to je dobře! :) Bylo by fakt hrozně bezva, kdyby se někdy povedlo udělat nějaký česko-slovenský sraz, protože bych moc ráda jednou poznala i vás. :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. To by teda bolo.:) Tiež by som rada spoznala teba aj ďalších českých blogerov.:)

      Odstrániť