23. 12. 2015

Chantal Sandjon - Raw pre začiatočníkov

Zdravé jedlo je bežnou súčasťou môjho životného štýlu, hoci preferujem zdravé alternatívy a nie obmedzovanie v akejkoľvek podobe. To mi však nebránilo v záujme rozširovania obzorov nakuknúť do tejto knihy.

Prvá časť Raw pre začiatočníkov obsahuje množstvo informácií o raw spôsobe stravovania. Dočítate sa v nej napríklad o výhodách tohto štýlu stravovania či o tom, ako ho čo najlepšie prispôsobiť vlastným potrebám. Autorka nezabúda ani reagovať na najčastejšie otázky a výhrady - rozhodne som sa tu dozvedela niekoľko nových informácií.

Nasledujú dva podrobne vypracované jedálničky - jeden na 7-dňový detox, ktorým môžete začať, a druhý na 21-dňové zavedenie raw do vášho života. Pokiaľ vám vyhovujú presné plány - skvelé, zídu sa vám, pokiaľ nie, aspoň si môžete prezrieť názornú ukážku.

Pokiaľ sa raw do vášho života podobne ako ja zavádzať nechystáte, zaujímať vás bude skôr posledná časť knihy - recepty. Nájdete ich tu naozaj neúrekom. Našťastie sú prehľadne rozdelené do kategórií. Pri žiadnom recepte nechýba čas prípravy a občas sa vyskytne hneď niekoľko variant. Recepty nie sú časovo náročné, hoci je zvyčajne potrebné si niečo pripraviť dopredu a často obsahujú netradičné suroviny. Na druhej strane, nič vám nebráni upraviť si ich, všakže.

Ako som už naznačila, nevnímam extrémne cesty ako najlepší nápad a raw podľa mňa extrémne je... Na druhej strane je fakt, že niektorí ľudia si neuvedomujú, aké skvelé sú napríklad  neupravované orechy, či surové ovocie a zelenina. Ak hľadáte nejaký nový zdroj inšpirácie alebo dokonca zvažujete raw stravovanie (veď každému vyhovuje niečo iné), pokojne dajte šancu tejto knihe - jedná sa o stručnú a prehľadnú publikáciu, ktorá vďaka svojmu formátu ani nezaberie zbytočne veľa miesta.

Pokiaľ sa chcete o knihe dozvedieť viac alebo si ju rovno kúpiť, môžete tak urobiť napríklad tu, na Bux.sk.
Za poskytnutie recenzného e-booku ďakujem vydavateľstvu Ikar, čo však nijako neovplyvňuje úprimnosť mojej recenzie.

Obálka z bux.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára