14. 10. 2017

SÚŤAŽ o Vraniu šestku!

Určite vám neuniklo, že sa medzi blogermi v poslednej dobe začali objavovať špeciálne recenzné výtlačky pripravovanej young adult novinky Vrania šestka... A práve o jeden z nich si u mňa teraz môžete zasúťažiť! Za poskytnutý výtlačok samozrejme ďakujem vydavateľstvu Slovart.

Ale dajme tomu, že sa na Vraniu šestku ešte netešíte ako na predčasné Vianoce... Nuž, dovoľte mi vysvetliť vám, prečo by ste mali začať.

O čo vlastne ide? 

Kaz Brekker, sedemnásťročná vychádzajúca hviezda kriminálneho sveta Ketterdamu, dostane skvelú ponuku: veľký balík peňazí za jednu krádež. Má to iba pár háčikov - musí sa vlámať do najlepšie stráženého väzenia vôbec, hoci to nikto predtým nedokázal, a "ukradnúť" odtiaľ rukojemníka, ktorého vedomosti by mohli spôsobiť magickú katastrofu.

Kazovi síce sebavedomie nechýba, no je mu jasné, že na takú prácu potrebuje tú správnu partiu. A tak sa (doslova) na jednej lodi ocitá Kaz, bývalá akrobatka Inej, Grisha (= v podstate čarodejnica) Nina, lovec zmieňovaných čarodejníc Matthias, gambler a strelec Jesper a - zdanlivo bezvýznamný - Wylan.

(oficiálne info o knihe nájdete na slovart.sk)

Prečo je Vrania šestka super?
  • Six of Crows & Crooked Kingdom aka Vrania šestka & Kráľovstvo podvodníkov tvoria uzavretú dilógiu, takže sa nezaväzujete na niekoľkoročné čakanie na ďalšie diely. A nie, vôbec nemusíte čítať autorkinu druhú sériu z rovnakého sveta.
  • Hlavní hrdinovia. Áno, je to vlastne nesúrodá partia mladých kriminálnikov, ale každého z nich som si obľúbila. Veľmi ma bavilo sledovať odhaľovanie minulosti jednotlivých postáv, ich interakcie a vzťahy.
  • Romantika. Nie je jej veľa, objaví sa len v malých množstvách a občas zvláštnych podobách, ibaže... Už dávno som nikomu nefandila tak odhodlane ako dvojiciam v tejto sérii.
  • Fakt prepracovaný a fascinujúci svet.
  • Hlášky! Obe knihy sú plné vtipných hlášok. A tým chcem povedať, že sa budete smiať nahlas. 
  • Zápletka, ktorá pôsobí zdanlivo jednoducho... Lenže zdanie klame. Premyslené plány sa vždy pokazia a jeden nestačí žasnúť, čo kto kedy predvídal, kto koho ako podrazil... Skrátka, šokujúce zvraty sú zaručené.
  • Ide o nesmierne vydarené young adult fantasy, ktoré má čo ponúknuť. Pre mňa sa knihy jednoznačne stali tými naj za tento rok. Nemôžem vám garantovať, že si vás získajú tak ako mňa, no môžem na vás naliehať, aby ste to aspoň skúsili.
(viac si môžeme prečítať v mojej nespoilerovej recenzii na oba diely)

Okej, dosť bolo rečí, ide sa súťažiť!

...k výtlačku prihodím aj nejaké tie záložky z mojej zbierky :)

Aby ste sa zapojili, stačí, keď zodpoviete jednu otázku v rafflecopter formulári nižšie. Ak máte navyše chuť súťaž niekde zdieľať, veľmi ma potešíte a získate dva extra vstupy.

Súťaž je otvorená pre súťažiacich zo SR a končí 27. 10. 2017.

Víťaza po ukončení nájdete nižšie v Rafflecopteri, zverejním ho na facebookovej stránke blogu a kontaktujem cez e-mail. Prosím, uistite sa, že máte prístup na e-mail, pod ktorým sa prihlasujete do formulára/pod ktorým ste zaregistrovaní na facebooku


Veľa šťastia!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára