26. 12. 2017

Zo života knihomoľa: Prišla som, videla som, prežila som

Hoci tomu moja blogová aktivita nenasvedčuje.

Od posledného Zo života knihomoľa uplynuli zhruba tri mesiace - moje prvé tri mesiace na výške. A keďže sa z nejakého dôvodu väčšina mojich predmetov uzatvárala na konci semestra, ten posledný mesiac bol tak trochu... nočná mora. Úspešne som ho však prežila a teraz ma čaká dosť dlhý oddych - prerušený jednou skúškou, no to je detail. Rada by som si našla viac času na blog, ale nejdem vám dávať žiadne falošné sľuby. 

Hlavné je, že ma - konečne - zase baví čítať. Už koncom leta ma začala obchádzať čitateľská kríza a škola to, pochopiteľne, celé zhoršila. Svoju prvú knihu za december som dočítala až 18. 12.! Šlo o detektívku Stále vládne mráz, ktorá odo mňa napokon dostala 4 hviezdičky, takže v obsahu problém skutočne nebol. Inak, v blízkej dobe sa tu na ňu objaví recenzia.

Potom som sa pustila do oddychovky If We Were a Movie s nádejou, že Kelly Oram nesklame. Nesklamala a ja som sa s čítaním zase rozbehla. Nebudem sa však príliš rozkecávať - neprečítala som tých kníh až tak veľa, takže si radšej nechám materiál na blížiaci sa dvojmesačný knižný súhrn.

Prečo som sa vlastne púšťala do písania tohto príspevku? Nuž, hoci som takmer nečítala a väčšinu dní som trávila s nosom v poznámkach, trochu oddychu nemohlo chýbať... A to najmä v podobe seriálov. V podstate máme dnes na programe dve odporúčania.

Číslo 1: Marvel's Runaways. Toto je prvá komiksová adaptácia, pri ktorej som čítala komiks (i keď iba prvý volume), takže som bola trochu prekvapená, ako málo sa zachovalo z deja, ale vôbec to nevadí. Charaktery postáv a základný nápad totiž ostali nezmenené: nesúrodá banda teenagerov sa stane svedkami toho ako ich rodičia v rámci podivného rituálu zavraždia dievča a rozhodnú sa ich zastaviť. Samozrejme, naši hrdinovia nie sú len také obyčajné decká - nechýbajú mimozemské gény, mutantské gény, špeci technológie... Ale v seriáli je to dávkované postupne, pretože medzi rodičmi aj deťmi sa okrem toho odohráva kopa bežnej vzťahovej drámy... A nejakým spôsobom to fakt funguje, takže yay, určite dajte šancu aspoň pár dielom!


Číslo 2: Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. Ja a Agenti máme trochu komplikovaný vzťah - prvú sériu som takmer nedopozerala, štvrtú sériu som takmer nedopozerala... V konečnom dôsledku som im však vždy dala ďalšiu šancu a nikdy som neľutovala. Okrem super postáv totiž tvorcovia dokážu prísť s epickou zápletkou, ktorá človeka doslova prilepí na obrazovku a to bez toho, aby vykrádali sami seba. Momentálne beží už piata séria a prvých pár epizód bolo úžasne sviežich a chytľavých. Aby som to zhrnula, Agentov odporúčam fakt oduševnene, lebo len máloktorý seriál má po takomto počte epizód moju plnú pozornosť.


V rámci väčšieho voľna by som rada dohnala nejaké filmové resty, takže nabudúce bude možno reč práve o nich... Uvidíme. Každopádne, na dnes je to odo mňa všetko. Budem rada, keď sa podelíte o svoje dojmy & názory v komentároch: Ako ste sa mali v poslednom období? Čo čítate & sledujete? Nájde sa tu niekto, kto videl Runaways a/alebo Agentov?

Neliss

4 komentáre:

 1. Agentov som začala pozerať, no postupne som prestala pozerať všetky seriály, ktoré som mala rozpozerané, neviem prečo :D

  Krásne sviatky Ti prajem a do nového roka Ti želám, aby si čítala len super knihy :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ach.:D No možno sa k nim niekedy zase vrátiš.

   Ďakujem, aj tebe prajem do nového roka len to najlepšie. :)

   Odstrániť
 2. Na tých Runaways by som sa chcela pozrieť, ale asi skôr v tej seriálovej podobe :D A ugh, neviem, kedy sa dostanem k Agentom :D Ale minule som rozpozerala predchádzajúcu sériu Arrow - teda rozpozerala som druhú polovicu série a možno ak doženiem to a potom Flasha, tak sa pustím do štvrtých Agentov... Ah, len aby to ale všetko neboli skôr sny ako plány :D :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Skús, som zvedavá, či to bude prírastok do neveľkej kategórie vecí, na ktorých sa zhodneme... alebo ani nie. :D :D
   Nuž, neznie to nádejne, ale držím palce.:D

   Odstrániť