18. 6. 2018

Zo života knihomoľa: Prázdninový mix

Posledný príspevok do tejto rubriky som zverejnila vo februári, takže je najvyšší čas na ďalší. Odvtedy som prežila druhý semester na výške, úspešne ukončila prvý ročník a hurá oddychovať! Dá sa povedať, že moje týždne sú teraz kombináciou výletov, prechádzok, skateboardovania (lebo prečo sa to nenaučiť), pozerania a čítania.

prechádzka vyľudneným Prátrom nebola úplne v pláne... ale asi sme to mali čakať, keďže bola streda :D
neznalosť nemčiny neospravedlňuje neprítomnosť v kníhkupectve, preto sme vbehli do prvého, ktoré sme uvideli :)

Po dlhšej dobe som si zobrala viac recenzákov, takže sa na blogu najbližšie vyskytnú zrejme práve recenzie. Venovať sa budem napríklad dooosť dobrému YA sci-fi Lov stínu alebo pripravovanej ikaráckej novinke Kým prišla búrka (v origináli Adrift). Jop, asi ste videli trailer na pripravovaný film so Shailene Woodley a Samom Claflinom. Je založený na skutočnom príbehu a práve ten si môžete prečítať v knihe - bez príkras a filmárskych ťahov. Pretože v skutočnosti stret s hurikánom prežila len Tami... Osobne si film nenechám ujsť a o knihe vám viac porozprávam už čoskoro. Momentálne čítam Zastavený čas, o ktorom bola reč v poslednom Predstavujem, a potom sa konečne pustím do kníh od Holly Bourne, Si ty normálna? a Fakt láska bolí?.

Čo sa týka filmov & seriálov, ešte v máji som kašľala na všetko a bežala do kina na Infinity War. Film prekonal moje očakávania, rozosmial ma aj rozplakal a... Vlastne škoda reči, všetci, čo ho chceli vidieť, ho už zrejme videli a vedia svoje. Okrem toho som si nedávno pozrela napríklad A Wrinkle in Time (Struny času). Ehm. Krásne vizuálne efekty a dve veľké herecké mená vo vedľajších úlohách v tomto prípade nedokázali zachrániť jednoduchučký príbeh, pomalé tempo, slabé dialógy a nesympatických hlavných hrdinov. Sklamanie.

Zo seriálov som videla prvú sériu Kryptonu - seriál začal fakt super, ale ku koncu série sa zvrhol úplne iným smerom, ako som čakala, a začal pôsobiť trochu chaoticky. Každopádne ide o taký lepší priemer.

Dopozerala som tiež piatu sériu Agents of S.H.I.E.L.D. Keď sa začalo riešiť cestovanie časom, vedela som, že o chvíľu nebude dávať tak úplne zmysel a to by mi nevadilo. Vlastne sa mi táto séria veľmi páčila, až kým neprišiel koniec poslednej epizódy... Ten ma vytočil. Preto tak trochu dúfam, že ďalšia skrátená séria bude už posledná a že sa aspoň dočkám dôstojného konca. 

Pri Marvele ešte chvíľu ostanem, mojím najnovším objavom je totiž Cloak & Dagger. Zatiaľ som videla len prvú epizódu, ale bol to vážne vydarený pilot a už sa nemôžem dočkať ďalších! Hádam ma seriál nesklame.


Každopádne mám v programe stále nejaké biele miesta, takže ak máte seriálové alebo filmové odporúčanie, sem s ním. Určite mi tiež napíšte, ako zatiaľ trávite leto a či poznáte niečo z vyššie zmieňovaného.

Neliss
obálka z bux.sk, plagát z imdb.com

2 komentáre:

 1. Hh ja som teraz bola v Budapešti a tiež som bola v každom kníhkupectve aj keď po maďarsky viem asi tak 3 slovká. Kým prišla búrka vyzerá super, mám rada tieto katastrofické. Agents of Shield som kukala ešte dávnejšie, keď sa to začala priliš zamozávať tak som to tiež prestala. Ja leto zatiaľ trávim skôr v práci a s knižkami, ale už sa chystám aj na výlety snáď. A ak ti mám odporučiť film, môj obľúbený, hoci je už starší, je Rocky Horror Picture Show, tak ak si nevidela, určite si kukni, je to super! :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada, že nie som jediná. :D
   Kým prišla búrka bolo dosť dobré, do konca mesiaca napíšem aj recenziu. :)
   Chápem, veľa seriálov takto postupne nechám niekde uprostred, aj keď práve pri Agentoch som vytrvala. :D
   Nevidela, vďaka za tip.:)

   Odstrániť