18/08/2021

Mali by ste si prečítať Najjasnejšie hviezdy?

Už 31. augusta vychádza v YOLi novinka od autorky After s názvom Najjasnejšie hviezdy o komplikovanej láske medzi masérkou z vojenského mestečka Karinou a mladým záhadným vojakom Kaelom. 

Ja som si knihu mala možnosť prečítať v rámci spolupráce s vydavateľstvom Ikar už skôr a pripravujem aj recenziu. Dnešným príspevkom by som vám však chcela pomôcť s rozhodovaním, či ide o to pravé čítanie pre VÁS.


Takže, mali by ste si prečítať knihu Najjasnejšie hviezdy, ak...

...máte radi zachmúrených traumatizovaných hrdinov?

Jednoznačne. Kael je mladý sexy vojak s komplikovanou minulosťou. Veľa toho síce nenahovorí a pôsobí trochu neprístupne, no keď ho spoznáte, zistíte, že ide o dokonalého chlapa. Ako bonus k nemu navyše dostanete sympatickú hlavnú hrdinku.

...máte radi drámu, intenzívne emócie a horúce scény?

Jasné! Na to, že sa hlavná dvojica zase tak dlho nepozná, sú ich interakcie intenzívne až-až a drámu do príbehu vnáša tiež neopozerané vojenské prostredie.

...máte radi v romantických knihách aj iné prvky?

Áno. Táto kniha je predovšetkým o interakciách hlavných hrdinov (ako inak), ale aspoň sa skutočne spoznávajú a rozprávajú (napríklad o hudbe). Trochu sa tu načrtnú i rodinné problémy a autorka dokonca zabŕdne do otázok rasizmu či diskriminácie iných sexuálnych orientácii v armáde. Opäť však zdôrazňujem, že ide skôr o zaujímavé kulisy a detaily, v popredí ostávajú city našich holubičiek.

...chcete uzavretý príbeh?

Rozhodne nie. Ide o prvý diel série, ktorý sa končí doslova uprostred všetkého, takže s tým treba rátať.

...chcete, aby vám stránky predovšetkým ľahko ubiehali?

Áno. Táto kniha je krátka a napísaná vyslovene jednoducho, čiže ju môžete zhltnúť na jedno či dve posedenia. Na druhej strane, ak by ste hľadali rozpoznateľný alebo nejako inak úžasný štýl písania, tu ho nenájdete.

...sa vám od autorky už páčili iné knihy?

Asi áno. Ja som ich síce nečítala, ale pôsobia do istej miery podobne, preto to za pokus zrejme stojí.

...vôbec nemáte radi romanticko-erotické príbehy?

Nie. Váš názor na celý žáner táto kniha zmení len ťažko.

...si aspoň občas nejakú knihu z tohto žánru s chuťou prečítate?

Možno. Určite nájdete aj šikovnejšie napísané a lepšie premyslené diela. Na druhej strane má toto konkrétne svoje plusy. 

...nechcete nič riešiť, len si užiť zábavnú guilty pleasure?

Pravdepodobne áno. Ja mám voči knihe množstvo výhrad a nepovažujem ju za objektívne dobrú, ale napriek tomu som pri nej dokonale vypla a zabavila sa. Vlastne autorku podozrievam, že je čarodejnica, keď to dokázala.

obálka z bux.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára