O blogerke Michelle

Vitajte!

Volám sa Michaela, ale ľudia na internete ma poznajú ako Michelle (alebo skrátene Chelle). Môj prvý kontakt s online svetom nastal počas posledných rokov na základnej škole (rok 2007), keď som objavila čaro blogových denníčkov a SB-čiek (vysvetlenie pre tých mladších z vás - SB = spriatelený blog). Zároveň s tým som si obľúbila tvorbu počítačovej grafiky, čo ma priviedlo k jej štúdiu na strednej škole.

Od fandenia Harrymu Potterovi a Buffy, premožiteľke upírov som sa prepracovala k aktívnej tvorbe fanartov, ktoré som dlhé roky zverejňovala na svojom grafickom webe (stále existuje, hoci na ňom nie som príliš aktívna). Až v staršom veku som si vďaka slabosti pre upírov obľúbila čítanie a to ma zas dohnalo k vysokoškolskému štúdiu informačnej (knižničnej) vedy.

V súčasnosti žijem v Prahe a pracujem ako knihovníčka v odbornej knižnici (takže magisterský titul mi nezapadá prachom... až tak veľmi), kde moje nespoločenské správanie nikomu neprekáža. Najradšej sa totiž stretávam s ľuďmi, ktorí žijú stovky kilometrov odo mňa (a nie preto, lebo vďaka tej vzdialenosti ich vidím iba párkrát do roka).

Ak sa práve nevenujem písaniu svojej série Nemŕtvi, trávim čas čítaním fantasy a romancí, sledovaním fantazijných či komediálnych seriálov, písaním článkov na blog a tvorbou počítačovej grafiky (hoci teraz sa skôr než na fanarty zameriavam na tvorbu knižných obálok a propagačnej grafiky). Vo voľnom čase rada cestujem a najradšej navštevujem české a slovenské hrady a zámky, o ktorých z času na čas napíšem príspevok na blog.

Dlhé roky som viedla vlastné blogy osobno-knižného charakteru, ale v júli 2022 som sa rozhodla spojiť sily s Christie, mojou dlhoročnou kamarátkou, spriaznenou dušou a skvelou blogerkou. Odvety som jednou z dvoch autoriek Booklandu, kde sa naďalej venujem písaniu článkov o knihách, filmoch, seriáloch, svojej autorskej tvorbe, cestovaní a náhodných fandomovo ladených témach.

  • Moju grafickú tvorbu môžete sledovať na Instagrame.
  • Prvé dva diely môjho príbehu nájdete na Wattpade.
  • Svoju čitateľskú aktivitu zaznamenávam na Goodreads.
  • Občas márnim čas aj na Pintereste.

Medzi moje obľúbené knihy patria:

série Kroniky Amberu, Harry Potter, Kate Daniels, Mercy Thompson, Hidden Legacy, Night Huntress, The Lunar Chronicles, Vampire Academy, Age of X, Renegades, Parasol Protectorate, Noční klub, Hashtag séria, GearShark séria, Forbidden Men, či knihy The Duff, The Deal, Lead, Meta...

Medzi moje obľúbené seriály patria:

Buffy the Vampire Slayer, Once Upon a Time, Lucifer, Galavant, Legend of the Seeker, Friends, The Big Bang Theory, Agents of S.H.I.E.L.D., Merlin, Teen Wolf, Glee, Psych, Daredevil, The Last Kingdom, Black Mirror...

Žiadne komentáre: