30. 6. 2014

Knižný súhrn: Jún 2014

V júni som prečítala...

...zase raz deväť kníh, z toho 5 v angličtine, 4 v slovenčine a žiadnu v češtine:

1. Tessa Afshar: Perla v piesku - sj
2. Jodi Ellen Malpas: Tento muž (#1) - sj - recenzia
3. Roland Oravský: Hypnos - sj
4. *Cassandra Clare: City of Bones (#1) - aj*
5. *Cassandra Clare: City of Ashes (#2) - aj*
6. *Cassandra Clare: City of Glass (#3) - aj*
7. Lauren Slayton: Malá kniha štíhlosti - sj - recenzia
8. *Cassandra Clare: City of Fallen Angels (#4) - aj*
9. *Cassandra Clare: City of Lost Souls (#5) - aj - minirecenzia*


Pred týmto príspevkom som pôvodne plánovala zverejniť dva ďalšie, ale akosi sa mi to nepodarilo. Každopádne, konečne mám prázdniny = minimum výhovoriek, takže sa ich snáď dočkáte, celkovo chcem blog poriadne nakopnúť. Zatiaľ píšem aspoň júnový knižný súhrn.

Na začiatku mesiaca som prečítala kresťanský román Perla v piesku. Ako som už spomínala, jedná sa o veľmi príjemný a inšpiratívny príbeh. Som rada, že som si knihu prečítala.

Šancu som dala aj krátkej sci-fi detektívke od slovenského autora, ktorú som objavila v knižnici. Hovorím o Hypnose. Kniha ma síce neuchvátila, ale mala zaujímavý námet na zamyslenie a bola to fajn jednohubka.

K re-readingu The Mortal Instruments som sa odhodlávala už dlhšie, no teraz som sa k nemu konečne dostala a prečítala prvých päť dielov. Jednotka sa mi zrazu zdala málo akčná, dvojka a trojka sa mi našťastie opäť veľmi páčili, štvorka v podstate tiež, len päťka ma ani na druhý pokus nenadchla tak, akoby som si priala. Šestku som zatiaľ nečítala vôbec, tak uvidíme...

Okrem toho som sa vám v recenziách pokúsila priblížiť dve novinky z vydavateľstva Ikar - erotický román Tento muž a Malú knihu štíhlosti. Moje názory si môžete prečítať po kliknutí na názov, nebudem sa zbytočne opakovať.:)


Knihy, ktoré mi pribudli na poličku (nie knihy z knižnice & iba recenzné e-booky):


Moje obrovské ďakujem patrí vydavateľstvu Ikar za poskytnutie recenzných výtlačkov Malej knihy štíhlosti, Stratenej nádeje (kniha mi prišla dnes ráno, zatiaľ som ju teda nečítala) a recenzného e-booku Tohto muža.

Okrem toho som ako odmenu za prospech od školy dostala Moju ruskú babku a jej americký vysávač. Hm, uvidíme, čo to je zač.:D Raz ju snáď prečítam.


Aký bol váš (nielen) knižný jún a čo plánujete na prázdniny? Pochváľte sa v komentároch.:)

18 komentárov:

 1. Malá kniha štíhlosti vyzerá tak...hm...malo :D A Moja ruská babka a jej americký vysávač znie podľa mňa veľmi, veľmi zaujímavo, ja by som si to určite prečítala, lebo má to názov, ktorý znie dosť absurdne :) Ja som s Cassandrou Clare nadobro skončila, prečítala som prvé 3 diely z Nástrojov smrteľníkov a stačilo mi, zbytočne predlžuje svoje série a nasilu komplikuje dej podľa mňa.
  Cez prázdniny sa budem sťahovať, takže si radšej nič neplánujem :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :DD Aj je, malý ľahký paperback.:D
   Jop, len neviem, či to bude niečo pre mňa, ale vyskúšam, trebárs budem milo prekvapená.:)
   Tiež by ma potešilo, keby nechala tú trilógiu trilógiou... Ale nemôžem si pomôcť, osudy postáv ma zaujímajú a jej štýl písania ma baví.:)
   Ach, jasné.:) Tak nech ti to hladko vyjde.^^

   Odstrániť
 2. Ja sa chystám čoskoro na TMI5, tak som zvedavá, aké to bude :D Ja som práveže počula, že je to lepšie ako štvorky a aj štvorka sa mi celkom páčila, takže neviem :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som zvedavá, aký budeš mať na to názor ty, mne sa päťka skrátka zdala najslabšia.:D

   Odstrániť
 3. Tá prvá kniha má dosť vtipný názov. Hneď zaujme a ja by som si ju tiež rada prečítala :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D Mňa to nenadchlo, ale vravím, hádam budem príjemne prekvapená.:D

   Odstrániť
 4. Jsem šťastná, že jsou konečně prázdniny, mám několik plánů pro blog a upřímně doufám, že mi vše vyjde tak, jak bych chtěla. Chci se do blogování a do čtení pořádně opřít, jop. :D I když mé plány se jistě brzo zkomplikují - vypadá to, že malá sestřenka bude nemocná a my ji budeme muset hlídat. Takže toho moc nepřečtu. Uf.
  Gratuluji k úspěšnému re-reading TMI. :)
  A ten název té knížky ze školy je skvělý. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Podobne, hádam nám to obom vyjde.:) Oh, tak to je npríjemné.:/
   Ďakujem.:D
   Ktovie aká bude kniha.:D

   Odstrániť
 5. Tento mesiac som dostala čítačku, tak som sťahovala eknihy. Inak som čítala hlavne Percyho (konečne dočítavam posledný diel). Prečítala som dosť veľa kníh, myslím, že ich bolo približne 12, takže som úplne spokojná.

  Kniha Moja Ruská babka ma ihneď zaujala, idem si o nej čosi pozisťovať :D A mimochodom, ani som nevedela, že sa dá spolupracovať aj na princípe ebooks, teda že existujú nejaké recenzné spolupráce.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je vážne dosť, super.:))

   Zisťuj.:D Spolupracovať sa dá všelijako no.:)

   Odstrániť
 6. Ruská babka a vysávač. :D :D Ja som prečítala celkom dosť kníh, od prijímačiek, lebo mi to chýbalo - tento rok som toho ešte veľa neprečítala a to hlavne kvôli škole. Ale ja sa nakopnem. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :DD Očividne tu má kniha úspech.:D
   To je pochopiteľné.:) Budem sa tešiť na recenzie.^^

   Odstrániť
 7. Ja budem rada, ak prečítam TMI sériu aspoň raz, nie aby som ešte počítala s nejakým re-readingom :D Ale som zvedavá na tvoj komentár k šestke, keď ťa už ani paťka tak veľmi nechytila, hmmm... Bude recenzia? A viem, že som to už spomínala, ale zopakujem - teším sa na nové články :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :DD U teba bude úspech ak prečítať tie prvé tri.:D
   Ja tiež, len neviem, kedy budem mať čas, dúfam, že to zase celé nezabudnem dovtedy.:DD Recenzia by mohla byť.:)
   Ďakujeeem.:)

   Odstrániť
 8. som rada, že sa ti Perla v piesku páčila, ja ju mám doma a ešte som sa k nej nedostala, ja som od Clareovej čítala len mechanického anjela a stačilo mi :) nebavilo ma to vôbec a preto nemám potrebu čítať jej ďalšie knihy :) hlavne si uži prázdniny nikto ti nebude zazlievať, ak na blogu nebudú často články, prázdniny si treba užiť :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dúfam, že sa bude aj tebe.:)
   Ach, tak to je škoda, čo už.:/ :D
   Veď jasné, ale ja sa na to písanie postov teším, len mi neostávala cez rok energia.:) Každopádne ďakujem, užijem.:)

   Odstrániť